ASUS ROG Zephyrus G16: OLED Ekranlı Yenilikçi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

ROG Zephyrus ürün serisi, güçlü performansı, taşınabilirliği ve yenilikçi tasarımı bir araya getiren ASUS’un oyun dizüstü bilgisayarları serisi olarak dikkat çekiyor. OLED ekranlı ilk ROG notebook ASUS ROG Zephyrus G16 inceleme sizlerle.

ASUS ROG Zephyrus G16 inceleme

ASUS ROG Zephyrus G16 satın almak için buraya tıklayın

İlk model olan ROG Zephyrus GX501, 2017’de Computex’te duyuruldu ve 17,9 mm incelikte bir kasaya NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU yerleştirebilen devrim niteliğinde bir soğutma sistemine sahipti. O dönemde böylesine ince ve kompakt oyun dizüstü bilgisayarları mevcut değildi, Zephyrus GX501 bu segmenti tamamen değiştirdi. Bir oyun dizüstü bilgisayarının ortalama ağırlığı da neredeyse 2 kg azaldı.

2024 yılında ise ASUS, oyuncuların ve görsel iş yapanların değer verdiği yüksek renk doğruluğu sunan OLED ekranlı, HDR modu ile etkileyici bir içerik izleme deneyimi, ofis saatleri boyunca rahat çalışma ve çocuklar ve yetişkinler için istisnai göz bakımı sunan ROG Zephyrus G16 modelini piyasaya sundu.

ROG Zephyrus G16’nın en önemli ekran özellikleri arasında 16: 10 en-boy oranı, 2.5K (2560 x 1600) çözünürlük, 500-nit pik parlaklık, 240 Hz yenileme hızı, 0.2 ms tepki süresi, NVIDIA G-Sync ve PANTONE doğrulaması gibi üst düzey özelliklere sahip.

Profesyonel kalitede gerçeğe uygun renkler OLED dizüstü bilgisayarlar, sinema kalitesinde %100 DCI-P3 renk gamına sahip, olağanüstü detaylı ve gerçekçi görseller sunuyor. Ekran üzerinde yeniden üretilen renkler daha zengin ve daha canlı, video yayın hizmetinde içerik izlemek veya renk yoğun projeler yapmak için ideal bir ekrana sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x