İftar menüleri 2024: 2. Gün İftar Menüsü

Mübarek Ramazan ayının ikinci gününde ve 2. gün iftar menüsüyle karşınızdayız. bu günde siz değerli okuyucularımıza yardımcı olmak adına “iftara ne yapsam” derdinize son verecek örnek bir menü ile buradayız.

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan ayında da iftar menülerimize hafif ve mideyi yormayan bir çorba ile başlıyoruz. Çorba ile orucumuzu açtıktan sonra lezzetli bir ana yemek ve ana yemeği tamamlayıcısı bir tarif ile devam ediyoruz. İftar sofrasına renk ve lezzet katması için bir meze ya da salata ve tatlıyla menüyü sonlandırıyoruz.

Eğer hazırsanız işte sizlere fikir olması için hazırladığımız 2. gün iftar menüsü…

2. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Yalancı tarhana çorbası,
  • Havuç tarator,
  • Limonlu sarımsaklı tavuk,
  • Bahar pilavı,
  • Kalburabastı

YALANCI TARHANA ÇORBASIRamazan ayının 2. gün iftar menüsünde bu gün orijinal tarhana çorbasının tadına varabileceğiniz, oldukça kolay ve hafif bir çorbayla başlangıç yapmak istedik. Bu çorba tarhana çorbası sevmeyenleri bile müdavimi yapmaya aday!

Gerçek tarhanayı asla aratmaz: Yalancı tarhana çorbası tarifi

HAVUÇ TARATOR2. gün iftar menüsünde her yemeğin yanına yakışacak enfes tadıyla havuç tarator mezesi yapıyoruz. Havuç tarator o kadar kurtarıcı bir meze ki yakışmadığı hiçbir yemek yok.

Favori meze olmaya aday: Havuç tarator tarifi

LİMONLU SARIMSAKLI TAVUKKlasik tavuk tariflerinden sıkılanlara, kavrulmuş baharatlar ile tatlandırılmış ve sos ile marine edilmiş bir lezzet ile karşınızdayız. Tavuk severlerin favorisi olacak 2. gün iftar menüsüne lezzet katacak bu tarife şans vermeniz gerekiyor.

Tavuk tariflerine farklı bir boyut getirecek: Limonlu sarımsaklı tavuk

BAHAR PİLAVIBahar pilavı, klasik pirinç pilavının pabucunu dama atacak bir lezzet. İçerisindeki sebzelerin canlı renkleri ile iftar sofranıza renk katacak. Dilerseniz bir gün önceden kalan pirinç pilavını garnitür ile karıştırarak bu pilavı hızlıca yapabilirsiniz.

İftar sofranıza bahar gelecek: Bahar pilavı

KALBURABASTIRamazan ayının 2. günü iftar menüsünü ağızda dağılan kıyır kıyır bir kalburabastı tatlısı ile sonlandırıyoruz. Hafif bir iftar menüsünün ardından şerbetli bir kalburabastı tarifi ve çay oldukça güzel bir ikili olacak.

Yanına bir bardak çay muhakkak ister: Kalburabastı tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

3. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x